Hoe zit het met eigen bijdragen voor Wmo voorzieningen voor kinderen?

Er heerst soms wat onduidelijkheid over eigen bijdragen, die ouders moeten betalen voor voorzieningen voor kinderen in het kader van de Jeugdwet en de Wmo. Zelf struikel ik daar ook nog weleens over!

Het Uitvoeringsbesluit Wmo 2015 is daarover heel duidelijk:
Artikel 3.8 lid 4 van het Uitvoeringsbesluit bepaalt dat er geen eigen bijdragen worden geheven voor Wmo voorzieningen ten behoeve van kinderen, met uitzondering van woningaanpassingen. Hiervoor wordt een eigen bijdrage in rekening gebracht bij de ouders. De hoogte van de eigen bijdrage hiervoor wordt bepaald door de gemeente.Een vraag die werd gesteld tijdens mijn werk bij een opdrachtgever was: Hoe zit het nu met de eigen bijdrage bij bijvoorbeeld de aanvraag voor een tandem? Daar moesten we even met elkaar over nadenken. De ouder fietst op de tandem, maar hij wordt aangevraagd om met een kind met een beperking te kunnen fietsen. Het kind kan niet zelfstandig fietsen. We kwamen tot de conclusie dat de tandem gewoonlijk niet zou worden aangevraagd en dat de aanvraag dus wordt gedaan ten behoeve van het kind en er daarom geen eigen bijdrage is verschuldigd.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.